This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies.

Yurt Dışı uçuşları için dikkat edilmesi gereken hususlar;

Avrupa uçuşları için Avrupa Birliği ve gidilecek ülke vatandaşı olma zorunluluğu bulunmaktadır.

İngiltere'ye giriş yapacak kişilerin Sağlık Bakanlığı talimatı doğrultusunda evlerinde 14 günlük karantina uygulaması kapsamına girmeleri gerekmektedir.  Online ortamda olan Halk Sağlığı tanıtım kartının doldurulması ve pasaport kontrolünde ibraz edilmesi gerekmektedir. Doldurulması Gereken Form Linki için Lütfen Tıklayınız.https://visas-immigration.service.gov.uk/public-health-passenger-locator-form?_ga=2.54214764.516726584.1591864121-6530833.1591721742

Fransa’ya giriş yapacak kişilerin Sağlık Bakanlığı talimatı doğrultusunda evlerinde 14 günlük karantina uygulaması kapsamına girmeleri gerekmektedir.Online ortamda olan Halk Sağlığı tanıtım kartının doldurulması ve pasaport kontrolünde ibraz edilmesi gerekmektedirhttps://www.interieur.gouv.fr.

Danimarka'ya giriş kuralları için https://politi.dk/en/coronavirus-in-denmark/if-you-are-travelling-to-and-from-denmark?utm_source=Advantage_ExactTarget&utm_medium=email&utm_content=https%3a%2f%2fpoliti.dk%2fen%2fcoronavirus-in-denmark%2fif-you-are-travelling-to-and-from-denmark&utm_campaign=ALS+Covid-19+update+1+-+Copenhagen+Connections

İsviçre üzerinden ikamet ettikleri komşu ülkeye transfer yapacak olan Avrupa Birliği vatandaşları ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkeye dair oturumu olan diğer ülke vatandaşları (transferin nasıl yapılacağına dair belge gerekmektedir. Örneğin: Transfer uçuş bileti)

 

Türk Hava Yolları Yurt Dışı uçuşlarına başladı...

Istanbul'dan Frankfurt, Berlin, Amsterdam, Zurih, Paris, Washington, Doha Seul ve daha bir çok noktaya 11 Haziran'dan itibaren sırasıyla uçuşlar başlayacaktır.

Seyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin verecegi izinler dogrultusunda uçulacak şehirlerde değişiklikler olabilir. 

Covid-19 önlemleri kapsamında havalimanı girislerinde ve check-in noktalarında alınan tedbirler sebebiyle  bekleme süreleri uzayabilmektedir.Check-in islemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkışsaatinden en az 60 dakika ve dış hat uçuşlarından 75 dakika önce sona erecektir. 

Havalimanı içerisinde yoğunluğun oluşmaması için yolcularımızın  yurt içi uçuşlarından 3 saat, yurt dışı uçuslarından 4 saat önce havalimanlarında olmalarını ve check-in işlemlerini tamamlamaları  gerekmektedir.
 
Salgın sonrası ülkelerin  giris kurallarının degiskenlik göstermesinden dolayı, uçus öncesi yolcularımızın bu konuda da bilgilendirilmesi önem tasımaktadır. Lütfen bilet departmanımız ile irtibatta olunuz.
 

Güncel listeye https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/guncel-ucus-plani/ ulaşabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Yüksek Hızlı Tren Şehirlerarası ulaşımda hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran YHT’ler birbirinden farklı şehirleri, yolcuları ve kültürleri birbirine bağlamaktadır. Karayolu ulaşımına kıyasla daha hızlı ve ekonomik seyahat etmenizi sağlayan YHT’ler ekonomi, business ve yemekli (COVID-19 pandemisi tedbirleri gereğince yemekli vagonda yemek servisi yapılmayacaktır.)

Yurtiçi ve yurt dışı araç kiralama ve Transfer....

Araç kiralama, havaalanı ve fuar merkezleri transferleri

COVO Ekibi

Covo Seyahat ve Turizm A.Ş olarak Turizm Bakanlığı tarafından lisanslı , 1959 yılından beri IATA üyesi bir seyahat acentasıyız. Ayrıca Lufthansa Hava Yollarının kurmuş olduğu ve her ülkenin birkaç seçkin acentesinin dahil edildiği Lufthansa City Center acenteler zincirinin bir üyesi olarak hizmet vermekteyiz.

Acenta Hizmetlerimiz Kapsamında ;Tüm havayollarının biletlerinin satışı,yurt içi ve yurtdışında alternetifli otel rezervasyonları, yurt içi ve yurt dışında araç kiralama, yurt içi ve yurt dışında havaalanı-otel-havaalanı transferleri, yurtdışından gelecek misafirlerinizin Türkiye 'deki seyahat organizasyonları, kişiye özel seyahat programları,toplantı seminer organizasyonları,bayi gezileri, vize işlemleri bulunmaktadır.

LCC Symphony

LCC Symphony - the current Image movie of Lufthansa City Center, tailor-made holidays throughout the globe! Available in 7 languages - Lufthansa City Center - 5500 employees in 650 travel agencies in over 80 countries worldwide! Join us on a visual journey...